Top

Rekonstrukcja paznokcia zalecana jest w przypadku częściowego braku płytki paznokciowej, ma za zadanie imitować naturalny paznokieć. 

 

Protetykę przeprowadzamy na paznokciach pourazowych w okresie wiosenno-letnim, metoda ta przeznaczona jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Wykonywana jest masami i preparatami przeznaczonymi specjalnie do rekonstrukcji, z substancjami zapobiegającymi wystąpieniu infekcji grzybiczych czy bakteryjnych. Najczęściej są to masy żelowe – światłoutwardzalne lub akrylowe.

 

Zabieg polega na odpowiednim oczyszczeniu i przygotowaniu płytki paznokciowej, na którą następnie nałożona jest masa. Po utwardzeniu rekonstrukcja jest odpowiednio opracowana i opiłowana, w razie potrzeby można ją pomalować. Zabieg jest bezbolesny, a efekt końcowy wygląda naturalnie.

 

Podczas zabiegu wykorzystywane są sterylne narzędzia i artykuły jednorazowe co eliminuje ryzyko zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych. Nie ma zaleceń do szczególnego przygotowania klienta przed wizytą poza rutynową codzienną higieną stóp.

 

REKONSTRUKCJA PAZNOKCIA

CZAS ZABIEGU

CENA ZABIEGU

ZALECENIA

30 MINUT

100 zł + koszt oczyszczenia paznokcia zmienionego 80 zł

  1. wizyta kontrolna za 6-8 tygodni i ewentualna zmiana rekonstrukcji
  2. stosowanie odpowiedniego preparatu antybakteryjnego

 

 

Gabinet PODOKOS w Częstochowa powstał z myślą o osobach, które poszukują wszechstronnej i wykwalifikowanej pomocy w zakresie pielęgnacji stóp.