Top

Paznokcie wkręcające się są problemem powszechnym, a tym samym często pojawiającym się w gabinecie podologicznym. W przypadku występowania wkręcania należy podjąć odpowiednią terapię, której czas trwania uzależniony jest od zaawansowania zastanego stanu, priorytetem jest jak najszybsze zniwelowanie bolesności.

 

Paznokcie wkręcające tzw. rurkowate są zdeformowane i zrolowane do wewnątrz, przez co urażają wały boczne, a tym samym ściskają łożysko paznokcia. W początkowym stadium w celu osłonięcia wałów bocznych można założyć tamponady chroniące tkanki miękkie przed drażnieniem ze strony paznokcia. W przypadku pojawienia się nasilonych dolegliwości bólowych i przy zaawansowanym wkręcaniu, konieczne będzie wdrożenie terapii klamrą ortonyksyjną.

 

Podczas zabiegu wykorzystywane są sterylne narzędzia i artykuły jednorazowe co eliminuje ryzyko zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych. Nie ma zaleceń do szczególnego przygotowania klienta przed wizytą poza rutynową codzienną higieną stóp.

 

PAZNOKIEĆ WKRĘCAJĄCY

CZAS ZABIEGU

CENA ZABIEGU

ZALECENIA

30 MINUT

30-180 zł

  1. wizyty kontrolne co 6-8 tygodni
  2. stosowanie odpowiedniego preparatu uelastyczniającego płytkę paznokciową

 

 

Gabinet PODOKOS w Częstochowa powstał z myślą o osobach, które poszukują wszechstronnej i wykwalifikowanej pomocy w zakresie pielęgnacji stóp.